Гостей: 1
Пользователей: 0
Besucherzahler attractive russian brides from Moscow
счетчик посещений
Главная » 2013 » Февраль » 11 » Відбувся гандикап-турнір з шахів, присвячений 69-ї річниці визволення м.Шепетівки від німецько-фашистських загарбників
11:26

9 лютого з нагоди 69-ої річниці визволення м.Шепетівки від німецько-фашистських загарбників в міському шаховому клубі «Дебют» відбулися міжрегіональні змагання з шахів. Змагання є традиційними, проводяться вже п’ятий рік поспіль і збирають велику аудиторію учасників з різних куточків нашої області. Ось і цей рік не став винятком. Не зважаючи на не дуже сприятливі умови для подорожей, на турнір до Шепетівки завітали гості з міст: Хмельницького, Старокостянтинова, Славути, Полонного, Нетішина та Вінниці. Загалом участь у турнрі прийняли 34 шахісти.

Змагання проводилися за швейцарською системою у 8 турів, у формі гандикап-турніру за правилами блискавичних шахів.  Подібні змагання у нашій області проводилися вперше. ГАНДИКАП (англійске handicap) - спортивне змагання різних за класом або віком учасників з попереднім зрівнянням шансів на перемогу, як правило, шляхом надання слабшій стороні (по рейтингу або віку) якоїсь  фори (наприклад, як було в нашому випадку, переваги в часу). Кожен з учасників турніру в залежності від свого національного рейтингу або розряду та в залежності від віку був віднесений до однієї з 10 категорій (категорії від 0 до 9). У грі між суперниками з однієї категорії кожному шахісту надавалося по 11 хвилин на партію. Тобто загальний час партії становив 22 хвилини. У грі між суперниками з різних категорій слабший суперник з більшою категорією отримуав додаток до свого часу рівний різниці категорій даних суперників, а від часу сильнішого суперника така ж кількість часу віднімалася. У деяких випадках один з учасників мав лише 3 хвилини на партію, а інший 19 хвилин. Вже в перших турах дана фора почала себе виправдовувати і шахісти зі значно нижчим рейтингом завдавали болючих поразок більш іменитим суперникам, що підчас турніру викликало непоодинокі гучні оплиски глядачів. Змагання пройшли в запеклій та напруженій боротьбі. Лише один учасник змагань представник Віницької області майстер ФІДЕ Герасименюк Михайло провів змагання на одному подиху і, не зазнавши жодної поразки, з 8 очками став беззаперечним переможцем турніру. Друге місце з 5,5 очками виборов кандидат в майстри спорту екс-чемпіон області Разін Вадим (м.Хмельницький). Третє місце також з 5,5 очками посів багаторазовий чемпіон Хмельницької області, рейтинг фаворит турніру майстер спорту Нечаєв Андрій (м.Старокостянтинів). Кращим серед юнаків став Потапчук Дмитро з м.Полонного. Кращою серед дівчат стала Іщук Тетяна (м.Шепетівка). Кращий результат серед ветеранів продемонстрував Гіжицький Василь (м.Славута).

Призери змагань нагороджені цінними подарунками від Шепетівської федерації шахів (електронний годинник, шахи стаунтон, шахові книги, солодощі), грамотами відділу у справах сім’ї молоді та спорту та кубком, який виборов переможець.

Змагання організовано та проведено Шепетіським міським центром фізичного здоровя населення «Спорт для всіх» спільно з Федерацією шахів м. Шепетівка (президент Береза П.С.) та відділом у справах сімї, молоді та спорту.

Просмотров: 940 | Добавил: sport_for_all | Рейтинг: 5.0/1