Главная | Международный шахматный фестиваль "Шепетовка - 2010" | Регистрация | Вход

Пользователей: 0
Besucherzahler attractive russian brides from Moscow
счетчик посещений

З 15 по 19 серпня 2012 року у м.Шепетівка проходив вже четвертий за ліком міжнародний шаховий фестиваль «Шепетівка - 2012». Захід присвячено 21-й річниці Незалежності України.

Змагання є традиційними та збирають чималу кількість учасників з різних регіонів нашої держави та представників інших шахових федерацій. От і цей рік не став винятком. Наше місто відвідали шахісти з Київської, Вінницької, Житомирської, Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської та Одеської областей. Чимало учасників приїхало з різних куточків нашої області. Відвідали турнір і представники Республіки Білорусь, які, забігаючи на перед скажу, і вибороли основні нагороди змагань.

Сам фестиваль складався з трьох турнірів:

- турнір "А” для шахістів, які мають міжнародний рейтинг та претендентів на його здобуття (з обрахунком міжнородного та національного рейтингів). Допускалися  шахісти не нижче І розряду.

- турнір "Б” проводився для шахістів не нижче ІІІ розряду (з обрахунком національного рейтингу).

- турнір "В” – бліц-турнір,  допускалися усі бажаючі (з обрахунком міжнародного рейтингу). Проводився вперше в нашій області.

Змагання організовано та проведено Федерацію шахів м. Шепетівки, Хмельницькою обласною федерацією шахів, Шепетівським міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та відділом у справах сім’ї, молоді та споту виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

Головним суддею змагань був Міжнародний арбітр Полєсський С.О. (м.Суми).

У турнірі «А» виявили бажання прийняти участь 21 шахіст. Турнір «Б» зібрав 27 учасників на здобуття першого місця. У турнірі «В» прийняли участь 34 шахісти, в тому числі такі знані шахісти нашої області, як Нечаєв Андрій (МС) та Разін Вадим (КМС).

В підсумку перше місце в турнірі «А» здобув представник Республіки Білорусь з м.Брест Берлін Дмиро, який набрав 7 очок з 9 можливих. Другим, з результатом 6 очок, лише за додатковими показниками, став рейтинг фаворит турніру також представник Республіки Білорусь Смоліч Павло (м. Мінськ). Треттє місце за представником м.Нетішена Івановим Андрієм. Також хотілося б відзначити представника м.Шепетівки Янюка Володимира, який зазнавши у перших двох турах дві поразки, зумів знайти в собі сили для боротьби і на фіниші посів п’яте місце з 6 очками з 9 можливих.

Партії турніру А

Скачати партіїї Турніру А: word.

Підсумкова таблиця турніру "А"

В турнірі «Б» боротьба за перше місце розгорнулася між рейтинг фаворитом турніру Хижавським Олександром (м.Славута) та представниками м. Шепетівки: Кавуном Євгеном, Уткіним Сергієм та Тарасюком Русланом.  В підсумку з результатом 8 очок з 9 можливих перше місце посів Уткін Сергій, другим став Хижавський Олександр (7 очок), треттє місце за Кавуном Євгеном (6 очок).

Підсумкова таблиця турніру "Б"

Бліц-турнір з обрахунком міжнародного бліц-рейтингу проводився в нашій області вперше. Контроль часу у турнірі становим 3 хвилини з додаванням 2 секунд на хід, починаючи з першого, кожному гравцю до кінця партії. Змагання проводилися за швейцарською системою у 11 турів. Даний вид змагань набирає популярності і покликаний привнести в шахи більше динамізму та непередбачуваності.  На перший план виходить не так глибина знань гравців, як вміння швидко рахувати варіанти та приймати рішення в нестандартних ситуаціях при гострій нестачі часу, зберігати холодним розум у найбезнадійніших позиціях. В підсумку в бліц-турнірі, лише за додатковими показниками, перше місце з 8½ огчками посів Разін Вадим (м.Хмельницький), другим став майстер спорту Нечаєв Андрій (м. Старокостянтинів), треттє місце з 8 очками за Смолічем Павлом (м. Мінськ).

Підсумкова таблиця турніру "В"

У всіх турнірах було встановлено по десять грошових призів. Призери були нагороджені грамотами. Переможці турнірів «А» та «Б» вибороли кубки міського голови. Також  подарунки від президента ХОФШ Берези П.С отримали юні учасники змагань.

Велика подяка за організацію даних змагань висловлюється Президенту Хмельницької обласної федерації шахів Березі Петру Степановичу.

Організатори змагань також висловлюють щиру вдячність адміністрації Шепетівського медичного училища за любязно надане приміщення для проведення змагань.